top of page
Çapa 1
Çapa 1
Çapa 1
Archive.  Yes, It's a tradition.
10.png

03-04-05 EYL. 2021
NESİN KÖYLERİ / ŞİRİNCE

2021

Pandemi yüzünden 2020 yılı Çek-Yat’sız geçmiş ve bizi hayli üzmüştü ama 2021 yılı tüm dertlerimizi süpürdü. Çek-Yat ‘21, Kültür İçin Alan’ın desteği ve Nesin İstasyon ortaklığında, İstasyon’un da ilk projesi olarak, Nesin Köyleri’nin kendine has mimarisi, Şirince’nin canlı ve yokuşlu sokakları ve Ege’nin zeytin ağacı temalı doğal fonunda gerçekleşti. Çek-Yat’ın telaş yüklü, bol gerilimli, drama zengini saatleri, Köy’ün büyülü ve insana her şeyi unutturan atmosferiyle birleşince, ortaya öncekilerden bir hayli farklı bir deneyim çıkmış oldu.

 

Açıkçası her Çek-Yat’ın bir öncekinden daha profesyonel, gelişmiş ve kapsamlı olduğunu gözlemliyor ve bunun mutluluğunu yaşıyorduk, fakat tüm bunların Köy ile iç içe geçmiş bir şekilde deneyimlenmesinin bu denli büyülü ve birçok açıdan umudumuzu tekrar yeşerten bir olay haline geleceğini hiçbirimiz öngörememiştik.

Filmler&Kazananlar'21

21' Films

Anılar'21

21'Memories
9.png

03-04-05 MAY. 2019
GALATA / İSTANBUL

2019

You know, you play the sax in the background then the song gives a break, and it’s your time to shine and go for a ride between notes; the sax sings blues. You don’t know?

 

Whatever. Çek-Yat ‘19 was exactly like that.

That was the year we convinced both ourselves and everyone else who witnessed it, of the potential of the Çek-Yat. From the participants to our team, from our sponsors to our followers, the excitement of creation on everyone's face was not to be missed.

 

How about we shut up

and let the Çek-Yat '19 films tell the rest.

Films&Winners'19